Vyberte stránku

Domů » Péče o tělo » Základy osobní hygieny

Základy osobní hygieny

Osobní hygiena se nyní stala ještě důležitější než kdy jindy a je prvním krokem k udržení dobrého zdraví.

Udržování čistých rukou, hlavy (včetně vlasové pokožky) a těla zabraňuje šíření bakterií a nemocí, a je tak nezbytné pro pocit pohody váš i vašeho okolí. Zároveň také pomáhá předcházet kožním problémům, nepříjemným zápachům, infekcím a nemocem.

Čistota těla má navíc vliv i na vaše myšlení. To, jak vypadáte a jak se cítíte ovlivňuje vaše sebevědomí, motivaci a způsob, jakým nahlížíte na sebe samé. Nikdo se přece nemůže cítit dobře a pln energie bez vysprchování či s neumytou hlavou, že?

Vzhledem k náročným okolnostem, kterým v současné chvíli čelí celý svět, asi budete muset trávit více času zavření doma, to však neznamená, že by osobní hygiena měla jít stranou. Právě naopak, udržování čistoty, a tak i bezpečí a pohodlí, by mělo být ještě větší prioritou než kdykoliv předtím.

Držte se našich jednoduchých zásad, jak udržovat vaši osobní hygienu

Koupání či sprchování je doporučeno provádět každý den, a to samozřejmě za použití sprchového gelu či mýdla. Tím nejen zbavíte vaše tělo nečistot a bakterií, ale také povzbudíte a osvěžíte vaši mysl.

1. Často myjte své tělo

Sprchový gel

2. Myjte si vlasy a pokožku

Šampon

3. Ruce si myjte mýdlem

Kokosové mýdlo

Ruce si myjte mýdlem po dobu minimálně 20 vteřin průběžně během dne při běžných denních činnostech, především po použití toalety a před přípravou či konzumací jídla. Můžete použít gel na mytí rukou či mýdlo; obojí je velmi efektivní.

Při mytí rukou postupujte podle pokynů Světové zdravotnické organizace (WHO).

Autor: předloha: WHO, překlad: Pavel Kasík, Technet.cz

Autor: předloha: WHO, překlad: Pavel Kasík, Technet.cz

Pro čisté ruce bez bakterií vyzkoušejte tento postup v kombinaci s Pure Fiji Kokosovým mýdlem. Umýváním svých rukou chráníte vaše zdraví!

Nezapomínejte ani na své nehty, které by měly být ostříhané na krátko, aby se pod nimi nehromadily bakterie.

4. Každý den si vezměte čisté oblečení

Oblečení se do čistého je dobré nejen pro hygienu vašeho těla, ale napomůže vám také cítit se skvěle a nabitě energií.

5. Prádlo nechávejte uschnout na slunci

Sluneční paprsky ničí bakterie a parazity způsobující různé nemoci.

6. Otáčejte se od lidí

Při kašlání či kýchání si ústa a nos zakryjte kapesníčkem. Pokud tak neučiníte, kapičky tekutiny obsahující bakterie z nosu a úst se rozšíří do vzduchu a ostatní lidé je tak mohou snadněji vdechnout, nebo se mohou dostat do jídla.

7. Během dne pijte vodu!

Dostatečné množství vody nejenže vaše tělo hydratuje zevnitř i zvenku, ale také napomáhá jeho detoxikaci odplavováním škodlivých toxinů.

Tyto jednoduché kroky vám pomohou udržet se chránění a cítit se dobře!

Nezapomínejte ani na to, že častější mytí rukou i celého těla může způsobovat vysušení a dehydrataci pokožky. Suchou pokožku je potřeba chránit před popraskáním, protože právě v místech, kde je pokožka poškozená, se mohou snadno hromadit bakterie a nečistoty. Není však potřeba si dělat starosti, pro boj se suchou pokožkou pro vás máme dokonalé řešení, a to naše vysoce zvlhčující hydratační přípravky, které hydratují, vyživují a chrání.

Po každém mytí rukou použijte jeden z těchto hydratačních přípravků:

Osobní hygiena je nyní priorita, vaše zdraví je priorita, VY jste priorita!

Opatrujte se!