Vyberte stránku

Domů » Péče o tělo » Jak během letních měsíců minimalizovat nežádoucí lesk pleti

Jak během letních měsíců minimalizovat nežádoucí lesk pleti

Pro ty, kteří mají mastnou pleť, může být léto frustrující. Spalující horko během letních měsíců mění pleť v obličeji v olejovou oázu, zvlášť pokud je zanedbávána. Pokud i vy patříte do této skupinky, nemusíte věšet hlavu, v tomto příspěvku vám poradíme, co s tím. Odhalíme, co mastnou pleť způsobuje a jak lesk mastného obličeje během dne minimalizovat.

Co mastnou pleť způsobuje?

Mastná pleť je něco, s čím se člověk narodí. Typ naší pleti bohužel ovlivnit nemůžeme. Mazové žlázy však mohou produkovat více mazu i kvůli hormonům, nedostatku spánku, přepracování a stresu obecně. Ať už je příčina jakákoliv, dobrá zpráva je, že s tím umíme bojovat.

Rozlučte se s nežádoucím leskem

 

1. Každé ráno začínejte exfoliační čistící péčí

Exfoliace je nezbytně nutná po celý rok, během letních měsíců však buďte opatrní, aby jí nebylo příliš. Zvláště pokud trávíte hodně času venku, pot totiž může způsobovat zvýšenou tvorbu a ucpávání pórů. Samozřejmostí je také používání kvalitního opalovacího krému, aby nedošlo k poškození čerstvě exfoliované pokožky.

Doporučujeme Pure Fiji Pleťové čistící mléko.

Díky obsahu přírodní cukrové třtiny a enzymů z papáji toto mléko pokožku čistí a rozjasňuje bez toho, aniž by ji vysušovalo či jinak dráždilo, zanechává ji mimořádně hladkou a rozzářenou. Mučenka napomáhá zklidnit pokožku náchylnou k tvorbě akné a výtažky exotických oříšků vytváří zdravý základ pro to, aby vaše pokožka mohla bojovat s volnými radikály a dalšími negativními vlivy životního prostředí.

2. Nezapomínejte na hydratační přípravek

Věděli jste, že vynechání hydratačního přípravku vede ke zvýšené tvorbě mazu v pokožce? Je tomu skutečně tak! Pure Fiji Zdokonalující denní krém je skvělý pro mastnou pleť.

Hydratujte!

Pokud nosíte make-up, volte v létě minerální variantu, která na pokožce zanechává pocit lehkosti a nezpůsobuje ucpávání pórů.

3. Chraňte se bezolejovým opalovacím přípravkem

Obzvláště pro mastnou pokožku je na trhu velké množství opalovacích přípravků. Až budete kontrolovat etiketu, hledejte ty přípravky, které neobsahují oleje či jsou nekomedogenní, vyhněte se také složení s minerálními oleji.

Pokud nechcete, aby vaše pokožka byla během letních měsíců příliš mastná, pudrové a gelové opalovací přípravky jsou tou nejlepší variantou. Abyste svou pokožku chránili před UVA i UVB zářením, volte širokospektré opalovací přípravky, ideálně s SPF 30 a více.

4. Používejte obličejový sprej

S rychle se blížící sezónou suché pokožky je dobré mít po ruce obličejový sprej, který představuje skvělou osvěžující vzpruhu pro vaši unavenou a mastnou pokožku. Zkuste třeba tuto ochlazující obličejovou mlhu z přírodních ingrediencí. Kokosová voda je tropický hydratátor obsahující cytokininy – magická složka působící jako regenerátor buněk a proti stárnutí pokožky. Aloe vera má mimořádné zklidňující účinky a je vhodná pro všechny typy pleti. Dilo olej je úžasný víceúčelový olej, který efektivně minimalizuje jizvy po akné, napomáhá regeneraci pokožky a léčbě běžných podráždění včetně spálení pokožky sluncem, bodnutí hmyzem, ekzému a dalších.

DIY Hydratační kokosový a aloe vera obličejový sprej

Ingredience

 • ½ šálku kokosové vody
 • ½ šálku šťávy z aloe vera
 • ½ čajové lžičky dilo oleje

Smíchejte stejný podíl kokosové vody a šťávy z aloe vera. Přidejte dilo olej a směs přelijte do skleněné lahve s rozprašovačem. Skladujte v lednici.

5. Nebojte se používání olejů

Dilo olej je úžasný víceúčelový olej, který zkrátka musíte mít, pokud v létě toužíte po zdravé pokožce. Efektivně minimalizuje jizvy po akné, napomáhá regeneraci pokožky a léčbě běžných podráždění včetně spálení pokožky sluncem, bodnutí hmyzem, ekzému a dalších. A naše rada číslo jedna při jeho aplikaci? Stačí opravdu málo!

Dilo olej je skvělý pro všechny s mastnou pletí. Nezanechává pokožku mastnou a napomáhá předcházet hromadění nečistot a odumřelých zbytků kožních buněk, které mohou způsobovat ucpané póry a nerovnosti pokožky. Kyselina linoleová napomáhá vyrovnávat hladinu kožního mazu a posiluje svrchní vrstvu, která pokožku chrání a udržuje v ní vlhkost, čímž se stává perfektním pomocníkem pro mastnou pleť, obzvláště v letních měsících.

6. Pravidelně používejte exfoliační masku

Milujete produkty, které toho umí více? Představte si masku, která zároveň i exfolijuje! Pure Fiji Čistící maska s papájovými enzymy je ideální pro mastnou pleť. Pravidelná aplikace (třikrát týdně) vám zajistí hladkou a rozzářenou pokožku. U této masky se nemůžete vymlouvat, že na péči o sebe nemáte čas, lze totiž jednoduše aplikovat i přes noc!

Benefity

 • Šetrně odstraňuje odumřelé kožní buňky, a tím pokožku zanechává na pohled mladší a svěžejší.
 • Odstraňuje nečistoty, což je skvělé pro pokožku s nadbytečnou tvorbou mazu.
 • Snižuje viditelnost stařeckých skvrn či jiného nežádoucího zbarvení kůže.
 • Rozjasňuje a sjednocuje tón pleti.
 • Obnovuje, hydratuje a vyživuje pokožku.
 • Bohatá na vitamíny A, B, C a E.
 • Bohatá na antioxidanty.
 • Protizánětlivá.
 • Působí proti stárnutí pokožky.
 • Antibakteriální.

7. Jezte správně

K mastné pokožce přispává velké množství různých faktorů, od vašich genů, přes hormony, po vlivy životního prostředí; stav vaší pokožky může ovlivnit opravdu cokoliv, včetně způsobu stravování.

To, co jíte, vaši pokožku ovlivňuje přímo.

Léto se zdá být nejlepší dobou pro zdravé stravování, neboť horko nám často a celkem snadno může zkazit chuť k jídlu. Abyste své tělo a pokožku udrželi během léta ve formě, omezte tučná a mastná jídla. Věděli jste, že konzumace čerstvé zeleniny a ovoce napomáhají zmírnit sekreci kožního mazu?

Vyhněte se mléčným výrobkům, alkoholu, slaným a sladkým jídlům. Ty totiž mohou způsobovat dehydrataci, zanícení či ucpané póry, pokožka je mastnější, a tím náchylnější k tvorbě akné.

Závěrem

Po uklidňujícím jarním vánku přichází léto, které nám do tváře vhání sluneční paprsky. Ty mohou způsobovat potničky, pupínky, pocení a podráždění pokožky. S těmito tipy jste však na dobré cestě ke strávení léta plného zábavy bez mastné pokožky.