Vyberte stránku

Domů » Anti Aging tipy » 12 anti-aging tipů pro péči o vaši pokožku, které vyzdvihnout vaši přirozenou krásu

12 anti-aging tipů pro péči o vaši pokožku, které vyzdvihnout vaši přirozenou krásu

Možná si toho nejste ani vědomi, ale vaše každodenní návyky do velké míry ovlivňují i zdraví vaší kůže. Od toho, co do těla dostáváme především formou jídla, až po produkty, které pravidelně používáme k péči o pokožku, to vše může přispívat k tvorbě vrásek. A jaké je řešení? V tomto článku vám přinášíme 12 způsobů, jak právě každodenní péči o pokožku vylepšit, a tím ji mimo jiné napomoci i v boji proti stárnutí. Jistě budete litovat, že jste je neznali už dříve.

1. Vyhněte se rychlému přibývání na váze

„Plnost“ v obličeji s sebou obvykle přináší baculatější tváře a vypnutější pokožku, což přirozeně znamená méně vrásek. Nicméně pokud na váze přiberete i v oblasti krku, vypadáte bohužel starší, než ve skutečnosti jste.

2. Používejte hydrolyzovaný sójový protein

Hydrolyzovaný sójový protein má vyhlazující účinek a zvyšuje schopnost pokožky udržovat vlhkost, čímž minimalizuje její hrubost a vrásky. Představujeme vám Pure Fiji Hydratační multiaktivní noční krém!

  • po 3 měsících užívání redukuje hloubku vrásek až o 45% a napomáhá pleti udržet si optimální hydrataci
  • podporuje tvorbu kolagenu a zanechává vaši pokožku jemnější a hladší
  • hydrolyzovaný sójový protein je aktivní látka vyvinutá pro unavenou a netonizovanou pleť: redukuje nesrovnalosti a suchost pleti, okysličováním pokožky účinně bojuje proti vráskám a linkám v obličeji
  • zvyšuje vstřebávání kyslíku v buňkách a jeho efektivní využití, což zvyšuje buněčné dýchání až o 142%
  • podporuje buněčný růst až o 58%

No není to úžasné?

3. Omezte příjem cukru

Cukr se zásadně podílí na ztrátě pevnosti pokožky, což může způsobit, že vypadáte starší. Potraviny s vysokým obsahem cukru jsou řazeny mezi tzv. konečné produkty pokročilé glykace (AGEs – advanced glycation end products), které mohou být příčinou tvorby vrásek a ztráty kolagenu a elastinu. Dbejte proto na vyváženou stravu plnou bílkovin a čerstvé zeleniny.

4. Ochrana před sluncem

Pokud se chcete vyhnout předčasnému stárnutí pokožky, měli byste používat ochranný krém patřící do skupiny tzv. širokospektrých krémů. Narozdíl od ochranných prostředků pouze s SPF určených pro blokaci spalujících UVB paprsků, širokospektré krémy blokují jak UVB, tak UVA paprsky. Pro tento typ ochrany hledejte produkty s obsahem oxidu zinečnatého a SPF alespoň 30. Naprostou nezbytností je vytvořit ochranou vrstvu také vhodným oblečením a pokrývkou hlavy.

5. Dodržujte pitný režim

Nedostatečný příjem tekutin obvykle podporuje tvorbu vrásek či drobných linek a snižuje přirozený lesk pokožky. Množství vody, které tělo potřebuje, je závislé nejen na tom, jak jste aktivní, ale také na typu vaší postavy. Pokud cvičíte, vaše tělo logicky potřebuje doplnit tekutiny, které při této aktivitě vypotí. Pravidelný a dostatečný pitný režim napomůže udržet vaši pleť zdravou a přirozeně zářivou.

6. Používejte čistící pleťové kartáčky

Používání čistících pleťových kartáčků napomáhá odstraňování odumřelých kožních buněk, což podporuje efektivní vstřebávání produktů, které k péči o pokožku používáte.

7. Nechoďte spát příliš pozdě

Dostatek spánku zásadně přispívá k pocitu pohody. Ve spánku se naše těla regenerují, dochází také k celkové detoxikaci a vyrovnání hladiny hormonů. Pokud se chcete vyhnout oteklým váčkům pod očima a suché pleti, které vás na pohled dělají starší, je potřeba se dostatečně vyspat.

8. Používejte produkty se zvlhčujícími složkami

To, jak naše kůže vypadá na pohled, je úzce spojeno s množstvím vody v ní obsažené. S přibývajícím věkem pokožka slábne a na obličeji se začínají objevovat vrásky. V důsledku snížené schopnosti pokožky udržovat vodu a ubývajícího množství kolagenu a elastinu vypadáme starší. Výživa pokožky konzumací zdravých potravin jako jsou například losos či další tučné ryby je samozřejmě důležitá, zároveň je však také potřeba používat produkty se zvlhčujícími složkami jako Ngi tráva rostoucí na Fiji. Pure Fiji Hydratační multiaktivní denní krém podporuje proudění vody v kožních buňkách a schopnost pokožky udržet vlhkost, čímž zvyšuje její hydrataci po dobu až 24 hodin.

9. Spěte na zádech

Vybavte si přesně ty okamžiky, kdy se ráno vzbudíte a pokožku na obličeji máte celou pomačkanou ze spaní na břiše či na boku. Přesně těmto „vráskám ze spánku“ se můžete jednoduše vyhnout spaním na zádech.

10. Sprchujte se ihned po cvičení

Vynechání sprchy vede k usazování veškeré špíny a nečistot v pórech, což může způsobovat jejich rozšiřování, jeden z nepopiratelných znaků stárnutí pokožky. K očištění obličeje doporučujeme dvakrát denně použít Pure Fiji Pleťové čistící mléko. Tento unikátní pleťový čistič obsahuje výtažky z ananasu a papáji, které rozjasňují pokožku a jemně odstraňují stárnoucí kožní buňky.

11. Produkty používejte ve správném pořadí

Můžete mít ty nejlepší přírodní produkty určené k péči o pokožku, ale pokud je nebudete používat ve správném pořadí či některé vynecháte, nemůžete očekávat dosažení skvělých výsledků. Způsob, jakým o svou pokožku pečujete, se přímo odráží také na jejím stárnutí.
Po vyčištění pleti naneste Pure Fiji Antivráskový krém na oční okolí, následně hydratační sérum a až poté zakončete hydratačním krémem. Volba produktu pro tento závěrečný krok v každodenní péči o pokožku by měla záviset na části dne: ráno zakončete ochranným krémem proti slunci, večer vaším nočním krémem.

12. K vypnutí povolené kůže na krku používejte produkty s peptidy

Vyhledávejte produkty obsahující peptidy, které stimulují syntézu kolagenu a elastinu. Pure Fiji Intenzivní anti-aging denní krém obsahuje peptidy Palmitoyl Oligopeptide a Palmitoyl Tetrapeptide-7, jejichž kombinace stimuluje tvorbu kolagenu, a tím redukuje vrásky. Klinické studie prokázaly, že:

  • zvyšuje celkovou syntézu kolagenu až o 117%
  • zvyšuje syntézu kolagenu typu IV až o 327%
  • zvyšuje syntézu až o 267%

Výsledky studií odhalily, že užívání zmíněného krému redukuje hluboké vrásky až o polovinu a v případě menších vrásek a drobných linek dochází k úplnému vymizení. Všichni účastníci studie navíc zaznamenali znatelné zlepšení již během dvou týdnů, poukazovali na redukci vrásek a mladě vypadající pleť.

Pokud jde o stárnoucí pokožku, ne vždy je více zároveň i lépe. Je potřeba si uvědomit, že příliš agresivní péče může pokožku naopak zanechat více náchylnou k tvorbě vrásek. Používání Pure Fiji přírodních produktů, které společně se zdravým životním stylem napomáhají zpomalovat proces stárnutí pleti, vám v obličeji ubere roky.